Торес си оди од Челзи?

Челзи е спремен да го продаде Фернандо Торес и со тоа да обезбеди средства наменети за купување на нови играчи.
Се очекува Жозе Мурињо да го превземе кормилото на тимот од Лондон кој доставил барање по секоја цена да се доведе напаѓачот на Наполи Едисон Квани.
Но управата на тимот изјавила дека нема да се откажат од Торес, секако ќе ги разгледаат најдобрите понуди за него.
Фернандо Торес е доведен во Ливерпул во јануари 2011, а за него се платени 50 милиони фунти.Челзи е спремен да го продаде Фернандо Торес и со тоа да обезбеди средства наменети за купување на нови играчи.

Пронајдете не на следниве мрежи: