Трагедија: 16-годишна кошаркарка почина од срцев удар

Шпанската јавност е потресена, откако излезе веста за ненадејната смрт на 16-годишна кошаркарка.Младата шпанска кошаркарка Алисија Фернандес Ромеро почина за време на натпревар од последница на срцев удар, соопшти денеска нејзиниот клуб Бениндор.
Како што рече спортскиот директор на клубот, Дарио Корнехо, Фернандес бараше замена бидејќи имаше вртоглавица, а веднаш потоа падна од клупата.
Исто така, тој додаде дека лекарската екипа примени реанимација, но не успеале да ѝ помогнат.Младата шпанска кошаркарка Алисија Фернандес Ромеро почина за време на натпревар од последница на срцев удар, соопшти денеска нејзиниот клуб Бенинд

Пронајдете не на следниве мрежи: