Трагедија: 44 годишна жена умрела за време на осмомартовската прослава

Loading...

Во саботата навечер, осмомартовската прослава трагично заврши за Фикрет Пачо-Шаља (44) од Сараево.Имено, на оваа жена одеднаш и се слошило во ресторанот додека славеле осми март.
Таа е сопственичка на кафулето „Тремин“ од Сараево. Неофицијално, Фикрет доживеала срцев удар.
Членови на семејството биле на самото место и се обиделе да извршат реанимација, меѓутоа тие не успеале во тоа.Имено, на оваа жена одеднаш и се слошило во ресторанот додека славеле осми март.
Таа е сопственичка на кафулето „Тремин“ о

loading...
Loading...