ТРАГЕДИЈА НА ПЛАЖА: 21-годишна девојка смртно страдала откако паднала од балкон!

Дваесет и едно годишна девојка, која се радувала на годишниот одмор очекувајќи летна забава, смртно страдала откако паднала од балкон на хотел на Тенерифите.Рамона Фаган, од Корк во Ирска, загинала на вториот дел од одморот. Вработените во туристичкиот резорт на популарната дестинација се обиделе да направат реанимација, но без успех.
„Толку сум возбудена што можам да експлодирам“ – напишала на Инстаграм пред заминувањето.
Нејзините пријатели оставаат пораки со тажна содржина откако стигна веста за трагичната смрт на Рамона.
„Никогаш не можеме да знаеме што нѐ чека зад аголот. Толку убава и добра девојка“ – наведе еден ожалостените.
Пријателка од детство напишала трогателна порака во која со одбрани зборови се присетила на заедничките убави моменти.
„Имаме најубави спомени на тебе. Горда сум што го имав задоволството да растам со тебе…“Рамона Фаган, од Корк во Ирска, загинала на вториот дел од одморот. Вработените во туристичкиот резорт на популарната дестинација се обиделе да нап

Пронајдете не на следниве мрежи: