Трагедија: Пар за време на секс паднал од ѕид висок 12 метри!

Еден вљубен пар од Франција загинал при пад од ѕидините на тврдина на остров во склоп на архипелагот Чаусеј, кој се наоѓа на североистокот на земјата.Како што пренесуваат странските медиуми, момчето и девојката, двајцата родени 1984 година, паднале од 12 метри високиот ѕид во каналот на историската тврдина, а до несреќата дошло додека страствено воделе љубов.
Полицијата инаку објавила дека во четвртокот наутро биле пронајдени нивните голи тела, додека облеката и личните работи подоцна ги нашле на ѕидините. Мажот паднал во сувиот дел од каналот, додека женското тело било пронајдено под вода.

Француските медиуми пренеле дека парот живеел во Нормандија, недалеку од местото на трагедијата. Тврдината на островот е изградена во 1859 година по наредба на Наполеон Трети, а во текот на Првата светска војна послужила како затвор за воени заробеници од Германија и австроунгарската војска. Денес е голема туристичка атракција.Како што пренесуваат странските медиуми, момчето и девојката, двајцата родени 1984 година, паднале од 12 метри високиот ѕид во каналот на историска

Пронајдете не на следниве мрежи: