ТРАГЕДИЈА: Поранешен полицаец пукал во девојката, а потоа си пресудил себеси

Зоран С. (49), поранешен полицаец, утрово пукал во поранешната девојка Александра Л. (28) и потоа извршил самоубиство. Несреќата се случила во село Липе кај Смедерево.Полицијата во ова село го пронашла парот  со прострелни рани во глава и тие веднаш биле префрлени во  Ургентен Центар. Зоран С.  од последиците на повредите починал по пристигнувањето во  болницата, а докторите и понатаму се борат за животот на Алексдандра.
На местото на несреќата  пронајден е пиштолот за кој се утврдува дали со него е исвршено злосторството. Се работи за службениот  пиштол на полицаецот  Никола С., инаку син на починатиот Зоран С.

Александра и Зоран претходно биле во врска, а Зоран   очигледно не се помирил со раскинувањето. Пред месец дена веќе и се заканувал на Александра, потоа  и се обидел да се самоубие со скок од Љубичевскиот мост во Морава и потоа бил лечен  на психијатрија. Излегол пред неколку дена.
Александра има две мали деца  од претхони врски, а Зоран е пензиониран полицаец. Наводно злосторството го сторил со пиштолот кој го земал од синот кој работи во полиција. Во моментот кога влегол во куќата во Липе, во која несреќната Александра живеела со мајката, за среќа децата не биле дома, помалото било кај татко му, а постарото на училиште.Полицијата во ова село го пронашла парот  со прострелни рани во глава и тие веднаш биле префрлени во  Ургентен Центар. Зоран С.  од

Пронајдете не на следниве мрежи: