ТРАГЕДИЈА: Скопјанец паднал од тракторот кој го возел син му и починал

Loading...

Голема несреќа се случи во скопско.-На 05.07.2016 година во 14:15 часот телефонски во ЕИК-Скопје, од Итна медицинска помош  пријавиле дека во с.Горно Коњари-Скопје, на м.в.„Поле“, починал Д.Н.(54) од с.Горно Коњари, кој паднал од приколка од трактор натоварена со сено, информираат од МВР.
Тракторот го  управувал неговиот син.По наредба на ЈО, телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција.-На 05.07.2016 година во 14:15 часот телефонски во ЕИК-Скопје, од Итна медицинска помош  пријавиле дека во с.Горно Коњари-Скопје, на м.в.&bdqu

loading...
Loading...