ТРАГЕДИЈА во Кавадарци: Прегазена 80-годишна жена

Loading...

Осумдесетгодишна жена од Кавадарци  била прегазена од автомобил синоќа во кавадаречкото централно подрачје, информираше денеска  Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес.Старицата се здобила со повреди и била пренесена во Јавната здравствена установа Општа болница во Кавадарци.
– Синоќа  во 20.45 часот на крстосницата од  улиците  „7 ми Септември“ и „Димката Ангелов Габерот“ во Кавадарци,  случена е сообраќајна несреќа во која патнички автомобил марка „фиат пунто“ со кавадаречки регистерски ознаки,  управуван од 20- годишен жител на Кавадарци,  удрил во пешак,  80 годишна жена од Кавадарци, појасни  Стојковска.
Увид на лице место извршила  увидна екипа од Полициска станица Кавадарци.Старицата се здобила со повреди и била пренесена во Јавната здравствена установа Општа болница во Кавадарци.
– Синоќа  во 20.45

loading...