Трагична сообраќајка ја потресе Хрватска

Тешка сообраќајка во која загина еден маж ја потресе Хрватска. Како што јавуваат хрватските медиуми, трагичната сообраќајна несреќа се случила некаде во 2:50 часот во подрачјето на Макарска. 
Автомбил излетал од патот, засега од непознати причини и удрил во столб. На лице место починал засега неидентификуван маж. 
Хрватската полиција врши истрага на местото на несреќата. Како што јавуваат хрватските медиуми, трагичната сообраќајна несреќа се случила некаде во 2:50 часот во подрачјето на Макарска. 
Автом

Пронајдете не на следниве мрежи: