Трагичната судбина на момчето кое ја загуби мајка си во сообраќајна незгода

Глетката на која наишле пожарникарите во сообраќајка во Хрватска била шокантна. Возилото „мазда 6“ било запалено и паднало од патот во одводен канал на автопатот А3.
Помогнете ми, мајка ми не успеав да ја спасам, ама ги спасив брат ми и внукот, под шок врескал 20-годишниот Оливер П, којшто ја доживеал оваа трагедија.
Во ужасната несреќа животот го изгубила 48-годишната Нада П.В. од Крушевац, а со неа во колата биле и двата сина, Зоран (30) и Оливер (20), како и нејзиното 2-годишно внуче.
Оливер бил најлесно повреден и за среќа, бил свесен за она што се случува, па веднаш од превртената кола успеал да го спаси својот брат и двегодишното внуче.
Неговите трогателни зборови одекнувале во ушите на пожарникарите, кои веднаш стигнале на местото на настанот.
За жал, ништо не можело да се направи за 48-годишната Нада, па таа починала.Глетката на која наишле пожарникарите во сообраќајка во Хрватска била шокантна. Возилото „мазда 6“ било за

Пронајдете не на следниве мрежи: