Трејси Мегрејди ја завршува кариерата

34-годишниот Трејси Мегрејди најави пензионирање од најсилната кошаркарска лига во светот.Трејси Мегрејди на својот Твитер профил објави дека ќе се пензионира од НБА лигата.
„Им благодарам на сите кои ме поддржуваа во изминатите 16 сезони во НБА, 7 Ол Стар натпревари и уште многу возбудливи моменти. Се повлекувам од НБА…“ напиша Мегрејди.
34-годишниот кошаркар имаше богата кариера исполнета со многу успеси зад себе.Трејси Мегрејди на својот Твитер профил објави дека ќе се пензионира од НБА лигата.

Пронајдете не на следниве мрежи: