Три лица загинати, 20 повредени-Огромен верижен судар!

Loading...

Три лица загинаа, а околу 20 се повредени, при верижна сообраќајна несреќа на 18 возила во американската држава Пенсилванија.Причина за сударот на девет товарни возила и девет автомобили во реонот на градот Кларион е лошата видливост поради снежната бура, изјави Верн Смит од локалната служба за итна помош.
Две лица починале на местото на инцидентот, а третиот на пат кон болница.
Состојбата на тројца од повредените е сериозна, но се надвор од животна опасност. Причина за сударот на девет товарни возила и девет автомобили во реонот на градот Кларион е лошата видливост поради снежната бура, изјави Верн Смит

loading...
Loading...