Три момчиња силувале 16- годишна девојка

Loading...

Истражен судија во Крушевац одобрил притвор до три месеци за Б.П(21) и Д.Д (20) додека за малолетниот В.М (16) одреден е притвор од месец дена поради сомнеж дека во саботата, на 6 септември, во село Обреж силувале 16- годишна девојка.Тројцата обвинети и девојката, која во Врварин дошла кај мајка и, биле во петокот во кафеана во Обреж на прослава за полонолетство. Околу полноќ девојката излегла од кафеаната со пријателот, а Д.Д се понудил да ги префрли до дома. Откако го оставиле нејзиниот пријател Д.Д ја одвел девојката во поле и ја силувал, а потоа ја вратил во кафеаната.
Според сознанија на српски Блиц, девојката им се пожалила на Б.П. и В.М дека е силувана, а тие и рекле: „Кога можеше со него можеш и со нас!“
На сила ја пикнале во автомобил, ја однеле во напуштена куќа, ја силувале и тепале, со што и нанеле сериозни повреди.
Девојката за силувањата прво и кажала на мајка и која ја одвела во болница, а потоа и во полиција.
Силувачите биле уапсени во понеделникот. Д.Д и Б.П и претходно биле приведувани, и против нив се поднесени кривични пријави за различни кривични дела – од поседување наркотици до кражби.Тројцата обвинети и девојката, која во Врварин дошла кај мајка и, биле во петокот во кафеана во Обреж на прослава за полонолетство. Околу полноќ де

loading...
Loading...