Три производи за прекрасна кожа

Loading...

Вистина е дека сме тоа што го јадеме. Ако се храните нездраво последиците ќе бидат видливи и на вашата кожа. За да имате здрав и сјаен тен потребно е да се храните здраво. Од овие три производи кожата едноставно ќе ви сјае.
Риба – Рибата е најдобар извор на омега 3 масни киселини. Освен што се важни за здравјето на срцето овие вредни киселини многу се важни за здравјето и убавината на кожата.

Морков – Морковот е богат извор на бета каротин кој се претвора во витамин А. Недостатокот на витамин А најчесто е поврзан со сува кожа.
Банани – Се одличен извор на витамин Ц и содржат тарги на минералот силикон кој е важна состојка за здрава коса и кожа.
Совет плус: Пијте што повеќе вода. Здравата исхрана без правилна хидратација нема да ви ги осигура посакуваните резултати. Хидратацијата е многу важна за здравје и убавина на кожата.Од овие три производи кожата едноставно ќе ви сјае.
Риба – Рибата е најдобар извор на омега 3 масни киселини. Освен

loading...
Loading...