Тригодишно дете си игра со алигатори и питони

Loading...

Малиот Чарли Паркер од Австралија има само три години, а веќе од најрани денови си игра со алигатори и питони. Неговиот најдобар пријател е Пабло, бебе-алигатор долг два метри.
И покрај тоа што повеќето луѓе се плашат од овие животни, на Чарли тие му се најдобри пријатели. Таткото на момчето е сопственик на паркот „Дивиот свет на Баларат“ во Австралија, па овие животни се дел од секојдневието на Чарли.
„Љубовта кон животните сигурно му е вродена, таа ни е во семејството. Баш ми е драго што толку мал нема страв од алигаторите“, вели гордиот татко, Грег Паркер.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Малиот Чарли Паркер од Австралија има само три години, а веќ

loading...
Loading...