Трик на врвните готвачи: Кога ќе видите зошто ја полеал сланината со вода, ќе го правите тоа засекогаш…

Ако сакате крцкава, тенко сечена сланина, тогаш ова видео е вистинската работа за вас.Постојат многу начини на подготвување на сланина. Ако сакате крцкава и тенко сечена сланина, тогаш сте на вистинското место.
Прелијте сланина со вода, колку да се потопи и додека не зоврие, не тргајте од оган.
Потоа намалете на средна јачина и пржете додека не добиете златно-кафена боја.
Така сланината ќе биде мека и крцкава, а не сува.
Погледнете:Постојат многу начини на подготвување на сланина. Ако сакате крцкава и тенко сечена сланина, тогаш сте на вистинското место.
Прелијте слани

Пронајдете не на следниве мрежи: