Угледен лекар, но ПРИТАЕН МОНСТРУМ: Чувал заробена жена во бункер и…

Шведски лекар е обвинет за киднапирање, дрогирање и силување на жена која скоро недела дена ја држел заробена во бункер.Жена во триесетти години била грабната од домот во Стокхолм, откако била дрогирана со јагоди прелиени со рофинол.
Потоа била одведена во 650 километри оддалечен бункер во Кристијанстад, кадешто била држена во заробеништво шест дена.
Шведскиот весник Афтонбладет, јави дека грабнувачот во текот на патувањето со автомобил користел две гумени маски кои подоцна биле пронајдени од страна на полицијата.
Лекарот, чие име не е објавено, сакал да ја држи жртвата во заробеништво „неколку години“ и баш за таа намена изградил бункер. Се смета дека изградбата на бункерот траела пет години.
За време на тие шест дена, жената била напаѓана, дрогирана и присилувана да зема апчиња за контрацепција, а целиот случај наликува на оној со австрискиот силувач Џосеф Фрицл кој во 2008 година беше уапсен откако сопствената ќерка ја држеше во заробеништво повеќе од 24 години во подрумот од куќата.
Случајот излезе на виделина откако напаѓачот сфатил дека полицијата трага по жртвата, па ја однел жената до полициска станица и ја натерал да каже дека е добро.
Меѓутоа, полицајците се посомневале и дополнително ја испрашувале жената, по што таа им ги раскажала деталите од грабнувањето што резултирало со апсење на лекарот.
Во бункерот беа пронајдени кондоми и остатоци од јагоди прелиени со дрога, како и шприцеви и пиштол. Мажот признал дека ја дрогирал и заробил жената, но негирал дека ја силувал.Жена во триесетти години била грабната од домот во Стокхолм, откако била дрогирана со јагоди прелиени со рофинол.
Потоа била одведена во 65

Пронајдете не на следниве мрежи: