УГЛЕДНИ ИСТОРИЧАРИ: „Конечно откривме зошто Хитлер се плашеше некој да го види гол“

Loading...

Долго се претпоставуваше дека мегаломанските желби на Хитлер се еден вид лек за големи комплекси. Веќе и порано се пишуваше за тоа дека озлогласениот диктатор имал само еден тестис, но изгледа тоа е само половина од приказната.Хитлер страдал од болест наречена хипоспадија, која го оставила со абнормална машкост,тврдат историчарите Џонатан Мајо и Ема Крејги.
Гневот на нацистичкиот лидер Адолф Хитлер, можеби е предизвикан од тешки деформации на гениталиите. Ова го покажуваат новите историски сведоштва, пишува британски „Телеграф“.
Познати се медицинските истражувања по апсењето на Хитлер во 1923 година, според кои тој имал крипторхизам.
Нови документи покажуваат дека гениталиите на Фирерот биле уште и деформирани.
Се смета дека Хитлер имал две форми на генитални дефекти. Познато е дека Фирерот се плашел некој да не го види гол и никогаш не станал татко, иако сакал од Германците да се борат во ариевската трка.
Неговиот личен лекар, Теодор Морел му препишувал на Адолф амфетамини, хормони и кокаин со цел зголемување на либидото кое му фалело. Се смета дека урологот ги има документирано деформациите на микропенисот на Хитлер.
Германскиот архитект Алберт Шпер, одговорен за колосалните градби од времето на Третиот Рајх, по Втората светска војна тврди дека Хитлер не може да се опише како „сексуално нормален“.
Иако имал деформирани гениталии, други историски докази покажуваат дека Хитлер водел нормален сексуален живот.Хитлер страдал од болест наречена хипоспадија, која го оставила со абнормална машкост,тврдат историчарите Џонатан Мајо и Ема Крејги.
Гневот

loading...
Loading...