Украдени речиси 3.000 евра од маркет во кругот на Клинички центар

Loading...

Непознат сторител синоќа украл 169.950 денари дневен промет од маркет во кругот на Клинички центар Скопје, информира денеска Министерството за внатрешни работи.Разбојништвото се случило вчеравечер околу 18:35 часот, кога непознат сторител, искористил прилика додека била отклучена помошната влезна врата на маркетот, влегол внатре, дошол до канцеларијата на една од вработените (која во моментот го средувала дневниот промет од касата) и со закана со нож одзел 169.950 денари, а потоа го напуштил местото.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.Разбојништвото се случило вчеравечер околу 18:35 часот, кога непознат сторител, искористил прилика додека била отклучена помошната влезна вра

loading...