Украинските сили официјално побараа помош од САД и НАТО за да го бомбардираат Донбас

Властите на Украина истакнале дека на Киев му е неопходна помош во борбата против проруските сили, а ова го соопштува информативната агенција УНИАН која се повикала свои извори од полската дипломатија.Оваа информација ја потврдува веста дека целата украинска авијација е срушена и Украина повеќе нема авиони.
Имено, последниот авион на Украина беше срушен на 17 август годинава, а сите авиони кои се видени на украинското небо по тој датум, се авиони на НАТО силите.
Игор Панарин, еден од водечките руски воени и геополитички аналитичари, тврди дека Украина веќе ги користи авионите на НАТО земјите.
Тој вели дека тие авиони пристигнуваат од Полска, Бугарија и Хрватска.Оваа информација ја потврдува веста дека целата украинска авијација е срушена и Украина повеќе нема авиони.
Имено, последниот авион на Укра

Пронајдете не на следниве мрежи: