Умерен земјотрес регистриран на Кос

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала синоќа е регистриран на грчкиот остров Кос, каде претходно беше регистриран силен земјотрес, јави „Њуз ин“.Потоа следел уште еден земјотрес со интензитет од 4,3 степени, но тој не бил почувствуван на Кос.
Епицентарот на вториот земјотрес бил во морето во близина на турскито брег.Потоа следел уште еден земјотрес со интензитет од 4,3 степени, но тој не бил почувствуван на Кос.
Епицентарот на вториот земјотрес бил во м

Пронајдете не на следниве мрежи: