Ураганот Макс му се заканува на Мексико

Се прогнозира дека ураганот „Макс“, кој настанал кај јужниот пацифички брег на Мексико, би можел денес да ја погоди земјата, пренесува АП.Од американскиот Национален центар за урагани порачуваат дека Макс носи ветрови со брзина до 120 километри на час, а олујата е лоцирана на околу 5 километри југозападно од Акапулко.

Во пределот меѓу Зихуатенехо и Пунта Малдонадо денес е издадено предупредување на ураган.Од американскиот Национален центар за урагани порачуваат дека Макс носи ветрови со брзина до 120 километри на час, а олујата е лоцирана на околу 5

Пронајдете не на следниве мрежи: