Уште еден нерешен резултат на македонските ракометари во Полска

Попладнево во Краков, Македонија одигра нерешено со Норвешка 31:31 (17:13). Нашите ракометари во најголемиот дел од натпреварот имаа водство, но сепак на крајот не стигнаа до триумф.Најефикасни кај Македонија беа Кирил Лазаров со 11 голови и Дејан Манасков со 5, додека кај Норвешка 6 постигна Кристијан Бјорнсен.
Во дуел со еден противнички играч со повреда се здоби Филип Кузмановски во петата минута и до крајот на дуелот не влезе во игра.
Во вечерниот термин од 20:30 часот во „Таурон Арена“ во Краков играат домаќинот Полска и Белорусија.
Табела на група 1: Норвешка 7 бодови, Франција 6, Хрватска 4, Полска 4, Македонија 1, Белорусија 0.Најефикасни кај Македонија беа Кирил Лазаров со 11 голови и Дејан Манасков со 5, додека кај Норвешка 6 постигна Кристијан Бјорнсен.
Во дуел

Пронајдете не на следниве мрежи: