Уште една голема победа на македонските кошаркари

Македонската кошаркарска репрезентација денес играше против репрезентацијата на Германија каде што победи со 81:67.Натпреварот се одигра во Улм (Германија). 
На почетокот Германците беа тие кои водеа, но во втора четвртина од натпреварот се случи пресврт и Македонија почна да води со разлика која варираше од по 4-5 разлика. 
Македонија ја победи Германија со разлика од 17 коша, а крајниот резултат е 81:67 за Македонија. 
Кошарката можеше да се следи преку интернет, а понудените линкови за следење во живо може да ги најдете на следниот линк. 
Покрај оваа победа, Македонија ја победи и репрезентацијата на Грција во вчерашниот натпревар со резултат од 77:75. Натпреварот се одигра во Улм (Германија). 
На почетокот Германците беа тие кои водеа, но во втора четвртина од натпреварот се случи пр

Пронајдете не на следниве мрежи: