ВАКА се однесува тој што навистина ве сака!

Не треба премногу труд пред некој кој навистина ве сака бидејќи тој/таа веќе ве прифатил онакви какви што сте.

Но, зошто да се трудите пред некого за да ве засака, кога ако бидете трпеливи и кога-тогаш човекот што навистина вреди да биде дел од вашиот живот ќе направи простор за и вие да бидете дел од неговиот.

Некој кој навистина ве сака:
Свесен/а е во каков хаос умеете да се најдете
Свесен/а е дека понекогаш сте неуредни
Дека некогаш тешко се излегува со вас на крај
Дека понекогаш сте тврдоглави
Љубоморни сте и тоа е во ред
Свесен/а е дека знаете да се налутите и добро се справува со тоа
Не му/ѝ пречи вашето нерасположение
Ги знае вашите маани
Никогаш, нема да ве извиси
Ќе знае да прости
Умее да се извини дури и кога е во право
Вашата среќа ќе биде и негова/нејзина среќа
Ќе ги сака вaшите несовршености
Не бара објаснувања
Во неговите/нејзините очи ќе се сретнете со целиот свет

И без разлика на што било, ќе ве обожава неизмерно со целото срце и душа.На крајот ќе сфатите дека вредело што сте ја чекале токму оваа личност која навистина ќе ве сака.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.