НА КРАТКО: Ве мачи стомачен вирус? Ова е лекот!

Ако вас ве мачат грчеви во стомакот, мачнина, пролив и покачена телесна температура, посегнете по зачин, кој го имате во кујната.

НА КРАТКО: Ве мачи стомачен вирус? Ова е лекот!

Верувале или не, зачинот кој го користиме за пица, може да ги излекува незгодните симптоми , кои не фаќаат кога имаме стомачен вирус.

Карвакролот од ориганото, е заслужен за специфичниот мирис и вкус на оваа медитеранска билка и може да биде многу ефикаен за уништување на вирусот.
Ориганото им овозможува на белите крвни зрнца и антивирусните лекови да влезат во вирусот и да го уништат.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.