„Вечното дерби“ без гостински навивачи, „Комити“ не одат во Битола?!

Според информациите кои ги пренесува „Спортклуб.мк“, се вели дека во моментов во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија се одржува состанок меѓу претставниците на навивачката група „Комити“, Фудбалскиот Клуб Вардар, Агенција за Млади и Спорт и Министерството за Внатрешни Работи, се разговара за да се утврди дали „Комити“ ќе имаат право да гостува во Битола.
Најверојатно, Министерството за Внатрешни Работи овој натпревар сака да го прогласи за „натпревар со висок ризик“ и да дадат забрана за гостување на навивачите на Фудбалскиот Клуб Вардар.
„Спортклууб.мк“ пренесува дека конечната одлука ќе биде донесена околу 15,00 часот, неколку стотини навивачи се наоѓале пред канцелариите на ФФМ. 
Извор: Спортклуб.мк
Фото: komiti.org (архива) Според информациите кои ги пренесува „Спортклуб.мк“, се вели дека во моментов во просториите на Фудбалскат

Пронајдете не на следниве мрежи: