Видео: 4-годишно девојче ГИ ЗАГРИЖИ СИТЕ на социјалните мрежи- Каде и се родителите?

Снимката на која се гледа 4-годишно девојче кое ги дресира гладните питбули пред да им даде храна предизвика загрижување на социјалните мрежи, Двеминутното видео е снимено во САД и покажува колку труд и трпение е вложено во дресирањето на овие кучиња чие име влева страв кај многу луѓе.Девојчето ги повика пит булите по име и им се заблгодари за доброто однесување, за подоцна да им даде храна која нестрпливо ја чекаа.
„Таа е во опасност. Каде и се родителите?“ – напиша еден корисник на Твитер.
„Пит булите се познати убијци“-додаде друг корисник.
Но имаше и такви кои ја одбранија:
„Нема лоши кучиња, само лоши сопственици…Погледнете ги овие пит були“ напиша еден корисник на Твитер.
Видеото е на следната страна:

Девојчето ги повика пит булите по име и им се заблгодари за доброто однесување, за подоцна да им даде храна која нестрпливо ја чекаа.
&bdqu

Пронајдете не на следниве мрежи: