ВИДЕО: Драма во Њујорк – Возот премина преку човек кој лежеше на шините!

Loading...

Патниците пробаа да му помогнат на човекот кој го здогледаа додека лежеше на шините, но залудно. Тие му сигнализираа на машиновозачот да го запре возот, но тој не го виде тоа и премина преку младичот, кој за голема среќа преживеа!Драматичното видео беше снимено во декември минатата година. Дечкото остана да лежи на шините и покрај напорите на луѓето да го сопрат возот, но и него да го помрднат од шините.
Личноста која што го снимаше овој инцидент, а подоцна и го објави ова видео, налета на осудувања и негативни коментари на социјалните мрежи бидејќи не сакаше да му помогне на несреќниот човек. На крајот се правдал дека бил премногу пијан и дека не бил во состојба да му помогне, па затоа се одлучил да го сними целиот настан.

Човекот веројатно беше под дејство на алкохол и така завршил на шините. Во почетокот одбиваше да му се пружи било каква помош, но поради емоционалната нестабилност одлучивме да го префрлиме во билница. – изјави портпаролот на јавниот превоз во Њујорк, приота додавајќи дека личноста која што го снимала инцидентот ја донела вистинската одлука.
Погледнете го видеото:
Драматичното видео беше снимено во декември минатата година. Дечкото остана да лежи на шините и покрај напорите на луѓето да го сопрат возот, но и

loading...
Loading...