Видео: Евроголот на Манасков!

Loading...

Македонија загуби од Данска со 29:21 во воведниот меч од ЕП.Сите ќе го помнат по одличниот цепелин во првото полувреме при резултат 6:2 за Данците. Борко Ристовски одлично асистираше до нашето лево крило, кој во голем стил го совлада расположениот Никлас Ландин.
Погледнете го фантастичниот гол на Манасков.

 
Сите ќе го помнат по одличниот цепелин во првото полувреме при резултат 6:2 за Данците. Борко Ристовски одлично асистираше до нашето лево крило, ко

loading...
Loading...