Видео: Ѓоковиќ повторно танцуваше, овој пат во диско-стил

Српскиот тенисер потешко од очекувањата дојде до победата против казахстанскиот тенисер Истомин.Казахстанецот го доби првиот сет со убедливи 6-2 и најави интересен понатамошен развој на мечот.
Но, Ѓоковиќ успеа со крајни напори да дојде до мошне важниот втор сет и натпреварот да продолжи во третиот. Вториот сет го доби со резултат 6-4. Па така третиот сет со идентичен резултат како во вториот 6-4 во корист на српскиот тенисер, што значеше и нова претстава на Ѓоковиќ по победата, танцување, но, овој пат во диско ритам, што наиде повторно на воодушевување на публиката во Монтреал.
Во наредната фаза од турнирот во Монтреал, српскиот тенисер во четвртфиналето ќе игра со французинот Ричард Газке.Казахстанецот го доби првиот сет со убедливи 6-2 и најави интересен понатамошен развој на мечот.

Пронајдете не на следниве мрежи: