Видео: Голот на Дибиров меѓу ТОП 5 во првото коло

Во изборот на најубавите пет гола од првото коло од Лигата на шампионите, погодокот на Тимур Дибиров од “негова позиција”, ЕХФ ТВ го рангираше како трет најубав гол.На првото место на оваа листа се најде ракометарот на Загреб, Сандро Обрановиќ кој постигна прекрасен погодок од “цепелин”.
Видеото со најубавите пет гола од првото коло, ќе можете да ги погледнете на линкот на следната страница.  

https://www.laola1.tv/en-int/video/top-5-goals-round-1/237284.htmlНа првото место на оваа листа се најде ракометарот на Загреб, Сандро Обрановиќ кој постигна прекрасен погодок од “цепелин”.

Пронајдете не на следниве мрежи: