Видео: И ја пукна аркадата…

Женската НБА лига нуди голема неизвесност во текот на натпреварите, па така, на продолжението на овој натпревар, на 50 секунди пред крајот кошаркарката на Лос Анџелес, Огвумике, постигна се чини решавачки поен, но нејзината соиграчка Спаркс и нанесе мошне повреда при неконтролирано славје.Сосема неконтролирано и несвесно дојде до сериозна повреда, при прослава на постигнат поен, на 50 секунди пред крајот на продолжението од мечот, поен кој значеше се чини и победа за Лос Анџелес Спаркс, а кошаркарката Огвумике заработи мошне сериозна повреда.Сосема неконтролирано и несвесно дојде до сериозна повреда, при прослава на постигнат поен, на 50 секунди пред крајот

Пронајдете не на следниве мрежи: