Видео: Илма Карахмет од X-Factor повторно освојува!

Loading...

Тринаесет годишното девојче Илма Карахмет од Босна, го воодушеви жирито на X-Factor, но и сите гледачи на премиерната епизода на најпопуларната регионална шоу програма.За само еден ден Илма стана ѕвезда во целиот регион, а во прилог на тоа говори и фактот дека нејзината интерпретација на песната „Има еден свет“ од Зорица Конџа на Јутуб е прегледана повеќе од милион пати за само 48 часа.
Илма за кратко време имаше покана да гостува на FACE TV, каде во студиото отпеа песна од Кристина Агилера на англиски јазик и уште еднаш на сите им го покажа својот огромен талент.
Погледнете ја и слушнете ја нејзината изведба:

За само еден ден Илма стана ѕвезда во целиот регион, а во прилог на тоа говори и фактот дека нејзината интерпретација

loading...
Loading...