Видео: Ивановски „стрелаше“ во Лига Европа и голот го посвети на загинатите бранители

Македонскиот фудбалски интернационалец од романска Астра Гиргиу постигна погодок во Лига Европа.Нашиот интернационалец Мирко Ивановски постигна гол за тимот Астра против екипата на словачки Тренчин во рамките од реванш дуелот од Лига Европа каде тимот на нашиот интернационалец одигра 2-2 на домашен терен, на гостински терен романскиот претставник забележа победа од 1-3.
Мирко Ивановски „стрелаше“ за 1-1 во 86-тата минута од мечот, притоа извади маица на која пишуваше „Карпалак 2001 Вечна слава“, па така нашиот интернационалец голот го прослави во чест на загинатите бранители од конфликтот во 2001-вата година.Нашиот интернационалец Мирко Ивановски постигна гол за тимот Астра против екипата на словачки Тренчин во рамките од ре

Пронајдете не на следниве мрежи: