Видео: Ја извади внатрешноста од лубеницата, а потоа во неа стави ЗОВРИЕНА ВОДА! Ова е генијално!

Се што треба да направите е да ја пресечете лубеницата и од неа да ја извадите внатрешноста.Благодарение на Јутјуб каналот “Food Life Hacks, Ideas & Recipes”, научивме многу трикови во врска со правење на храна, но секогаш се наоѓа нешто ново и интересно.
Во следното видео можете да видите како може да подготвите чај со вкус на лубеница. Целата работа да биде уште поинтересна, доволно е само од лубеницата да направите чајник.
Се што треба да направите е да ја пресечете лубеницата и од неа да ја извадите внатрешноста.
Погледнете го овој супер лесен трик и обидете се сами:

Благодарение на Јутјуб каналот “Food Life Hacks, Ideas & Recipes”, научивме многу трикови во врска со правење на храна, но секогаш

Пронајдете не на следниве мрежи: