Видео: Лепа Брена го измисли Гангнам стилот пред 25 години

Хитот „Гангнам стајл“ веќе со месеци е вистински хит на јутуб, кој ги сруши сите можни рекорди на гледаност.
Нормално, поради тоа настанаа многу преработки, пародии и легенди за оваа песна, а една од нив е таа која кажува дека токму Лепа Брена го измисли Гангнам стилот пред повеќе од 25 години.
Погледнете го видеото и видете за што станува збор.
Извор: youtube.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Хитот „Гангнам стајл“ веќе со месеци е вистински хит на јутуб, кој ги сруши сите можни рекорди на гледанос

Пронајдете не на следниве мрежи: