Видео: Манасков ги освојува симпатиите на фановите на ракометната Бундеслига!

На официјалната страница на ракометната Бундеслига, беше објавено видео со последниот настап на Дејан Манасков во дресот на Вецлар.Вецлар е на деветото место, не му оди баш најдобро, но ангажирањето на Дејан Манасков испадна дека е најдобриот потег на германскиот тим во последно време, се вели во објаснувањето на поставеното видео.
 

Post by DKB Handball-Bundesliga.
Вецлар е на деветото место, не му оди баш најдобро, но ангажирањето на Дејан Манасков испадна дека е најдобриот потег на германскиот тим во последн

Пронајдете не на следниве мрежи: