Видео: Надал со перфектен поен ја крена публиката на нозе

Рафаел Надал го победи Јиржи Јанович во четвртфиналето од Роџерс Купот во Монтреал.Шпанецот полека но сигурно се враќа во форма, Надал против Јанович славеше во два сета, првиот го доби со крајни напори, во тај брејк, со резултат 7-6, додека пак вториот сет го доби со резултат 6-4.
За одбележување е секако добрата партија прикажана од страна на Јиржи Јанович против Рафаел Надал.
Шпанецот во полуфиналето ќе има дуел со светскиот рекет број еден, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ.
Инаку, Рафаел Надал постигна прекрасен поен против Јанович, можеби и најдобриот поен на мечот, при 5-4 во гемови во првиот сет, при резултат 40-40, шпанецот дојде до предност по еден перфектен ритрн, што вреди да се погледне.Шпанецот полека но сигурно се враќа во форма, Надал против Јанович славеше во два сета, првиот го доби со крајни напор

Пронајдете не на следниве мрежи: