Видео: Најголемите испади на познатите ѕвезди на телевизија!

Loading...

Ништо не може да се спореди со директниот телевизиски пренос. Нема фотомонтажи, ни време за повторно снимање. Некои познати успеваат да ја насмејат публиката, без скоро никаков напор, но има и други кои едноставно се „губат“. Ви ги претставуваме најголемите испади во историјата на телевизиските преноси. Клои Кардашијан
Во 2012 година, Клои го имаше првиот ангажман на телевизија како водителка на музичкото натпреварување X – factor.
Клои константно викаше на микрофонот и прилично необично разговараше со судиите и натпреварувачите, оставајќи впечаток дека работата како водител не и одговара. Водителката не беше ангажирана за следната сезона на шоуто. 

Кристина Агилера
Овој испад се случи пред милионската телевизиска публика, пред полниот стадион за време на Супер боулот.
Кристина ја пееше американската химна пред  100 000 луѓе, па можно е тремата да си го направила своето.

Џенет Џексон и Џастин Тимберлејк
Се беше во најдобар ред со настапот на Џенет, до изведбата на Џастин Тимберлејк. И додека го пееше последниот стих, тој ја зграби пејачката за облеката. Во дел од секундата, милионската публика можеше да ја голата града на Џенет. По инцидентот, таа доби доживотна забрана за настап на НФЛ натпреварувања, а нејзината песна беше тргната од музичкиот канал МТВ.

Џон Траволта
Направи грешка на овогодинешното доделување на наградата Оскар,  кога ја најави пејачката Адел Дазем. За несреќа , нејзиното име не е Адел, туку Адина Мензел.
По подсмевањто од јавноста, Траволта изјави: „Се мачев цел ден, а потоа помислив што ќе каже Адина на сето ова. Би рекла „Let it go“ (Заборави го тоа)“.

Канје Вест 
На доделувањето на MTV музичките награди во 2009 година, Канје ја прекина Тејлор Свифт и го зема микрофонот и изрази протест за наградата што ја добила: „Хеј Тејлор баш сум среќен поради тебе, но Бијонсе има најдобар спот на сите времиња! Еден од најдобрите!“. Публиката занеме, Свифт се збуни, а Бијонсе беше засрамена.
Дури и Обама даде свој коментар за инцидентот, изјавувајќи: „Тој е магаре“. 
Клои Кардашијан
Во 2012 година, Клои го имаше првиот ангажман на телевизија како водителка на музичкото натпреварување X &

loading...
Loading...