Видео: Направи нешто што никој не направил – Даде гол, го нокаутираше тренерот и доби црвен картон

Loading...

Фудбалерот на шкотскиот Харт, Џејми Хамил ќе биде предмет на сите приказни не само на островото туку ширум светот.Што ли му се случуваше во главата?
Фудбалерот на шкотскиот Харт, Џејми Хамил ќе биде предмет на сите приказни не само на островото туку ширум светот, бидејќи го обележи натпреварот во кој неговиот тим го совлада Рос Каунти со 2:0.
Тој всушност постигна гол за неговиот тим, бидејќи беше премногу прецизен од 11 метри , но тогаш направи нешто што досега никој не направил. Го прослави голот со соиграчите, трчајќи накај клупата со резервни играчи . На тој пат бутна еден од противниците, а потоа сосема неочекувано со глава го удри тренерот на екипата чии голман нешто порано го матираше!
 

 Што ли му се случуваше во главата?
Фудбалерот на шкотскиот Харт, Џејми Хамил ќе биде предмет на сите приказни не само на островото туку шир

loading...
Loading...