Видео: Навивачите на Реал Мадрид го демолираа градот

Реал Мадрид и дефинитивно ова сезона ќе ја заврши без трофеј. Тоа беше причина навивачите на Реал да искочат на улиците и да се пресметаат со полициските службеници.
Навивачите најпрво се пресметаа со навиачите на Атлетко кои ја прославуваа титулата низ улиците во центарот на градот.
При инцидентите, се запалени и повеќе автомобили, се демолирани излози и кафулиња. Немирите траеа до раните утрински часови.  
Овој пораз е потврда за заминувањето на Мурињо од Мадрид…Реал Мадрид и дефинитивно ова сезона ќе ја заврши без трофеј. Тоа беше причина навивачите на Реал да искочат на улицит

Пронајдете не на следниве мрежи: