Видео: Несреќа во Москва: Во сообраќајка загина долгогодишниот возач на Путин!

Драматични снимки од несреќата се споделуваат на социјалните мрежи, а според информациите се случила во Авенијата Кутузовски.Во страотна сообраќајна несреќа на рускиот претседателски автомобил, загина возачот на Путин, кој имаше 40 години искуство, пренесува The Sun.
Сообраќајката ја предизвикал Мерцедес кој изгубил контрола и влетал во BMW-то на Путин.
Од силниот удар автомобилот се преполовил а возачот загинал на самото место.Во страотна сообраќајна несреќа на рускиот претседателски автомобил, загина возачот на Путин, кој имаше 40 години искуство, пренесува 

Пронајдете не на следниве мрежи: