Видео: Новак Ѓоковиќ играше по првата победа на турнирот во Монреал

Српскиот тенисер, моментално број еден во светот, Новак Ѓоковиќ, како што им ветил на своите другари така и направи по првата победа на АТП турнирот во Монтреал.„Како што ветив, така направив, имав еден вид на договор со моите другари дека по првиот меч во Монтреал ќе играм…“ вели српскиот тенисер.
Новак Ѓоковиќ беше поуспешен од Флориан Мајер и го совлада германецот во два сета, убедливо, со резултати 6-2 и 6-1 за само 55 минути игра.„Како што ветив, така направив, имав еден вид на договор со моите другари дека по првиот меч во Монтреал ќе игра

Пронајдете не на следниве мрежи: