Видео од моментот на нападот во Манчестер

Најмалку 22 лица загинаа, а 59 се повредени во експлозии на бомби по концертот на американската поп ѕвезда Аријана Гранде во Манчестер.Се се случило околу 22:30 (по времето во Англија), односно во момент кога Аријана ја испеала последната песна.
Кога пејачката ја напуштила бината, одекнала експлозијата во просторот кој ја поврзува концертната сала и блиската метро станица.

Полицијата не ја исклучува можноста дека станува збор за терористички напад.
 
Се се случило околу 22:30 (по времето во Англија), односно во момент кога Аријана ја испеала последната песна.
Кога пејачката ја напуштила

Пронајдете не на следниве мрежи: