Видео од падот на метеорот во Русија

Метеорот кој ја  погоди Русија повреди над  500 луѓе.
Жител на градот Чебаркул во кој падна метеорот изјави – „Беше неверојатно, видовме силна светлина и потоа некоја бела и жолта линија на небото. Експлозијата беше толку силна што во зградата пукнаа неколку прозорци, а и во градот во главно штетата беше само на прозорците“.
Денес во близина на нашата планета треба да помине и астероид со тежина од 130 илјади тони, но научниците велат дека падот на метеорот во Русија не е поврзан со астероидот кој поминува во близина на Земјата.
Погледнете го застрашувачкото видео од падот на метеорот.

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Метеорот кој ја  погоди Русија повреди над  500 луѓе.
Жител на градот Ч

Пронајдете не на следниве мрежи: