Видео од пожарот во Богданци!

Пожар во фабрика за плински боци во Богданци се случи утринава. Загинаа три лица од селото Ѓавато, а еден се здоби со изгореници од втор и трет степен и е хоспитализиран во ГОБ „Св. Наум Охридски“.Телата на починатите се предадени на судска медицина за да им се изврши обдукција. Истражните дејствија на теренот продолжуваат и натаму.
Телата на починатите се предадени на судска медицина за да им се изврши обдукција. Истражните дејствија на теренот продолжуваат и натаму.

Пронајдете не на следниве мрежи: