Видео: Одличен лоб-поен на Ѓоковиќ против Надал

Интересен меч се играше во финалето на УС Опен меѓу Надал и Ѓоковиќ, каде поуспешен на крајот беше шпанскиот тенисер.Фантастичниот поен на Новак Ѓоковиќ во вториот сет, во борбата за шестиот гем се издвојува секако од овој натпревар, поен, кој вреди да се погледне неколку пати.Фантастичниот поен на Новак Ѓоковиќ во вториот сет, во борбата за шестиот гем се издвојува секако од овој натпревар, п

Пронајдете не на следниве мрежи: