Видео: “Огнена топка“ експлодира и над Куба!?

Loading...

На небото над централниот дел од Куба синоќа е забележано тело со облик на метеор кој се претворил во огнена топка топка и експлодирал, јави денес кубанската полиција, повикувајќи се на изјавите од сведоци.
Жителите на провинцијата Sienfuegos велат дека синоќа околу осум часот по локално време на небото забележале  светлечки предмет, кој како што велат бил со големина на автобус.
Објектот подоцна се претворил во огнена топка “ поголема од Сонцето“, велат очевидците додавајќи дека неколку минути подоцна слушнале  и силна експлозија.  
Кубанските експерти се испратени во потрага за евентуални  остатоци од неидентификуваниот објект, јавуваат медиумите
Не е познато дали случувањето во Кина е поврзано со вчерашната експлозија на метеорите во централна Русија,во кој се повредени повеќе од  1000 луѓе.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.На небото над централниот дел од Куба синоќа е забележано тело со облик на метеор кој се претворил во огнена топка топ

loading...