Видео: Почетокот на славата на „ЛЕТЕЧКИОТ МАЈК“

Големите фанови и љубители на НБА кошарката секако со задоволство се присетија на првите поени на Мајкл Џордан.Видеото е од натпреварот меѓу Универзитетите на Северна Каролина и на Канзас, од далечната 1981 година. Токму тимот на Џордан го добил натпреварот со резултат 74-64.
Џордан имал 13 поени просек по натпревар во колеџ натпреварувањето, сето тоа што подоцна „Летечкиот Мајкл“ го направи е историја…
Непроценлива видео снимка која секако наидува на огромно задоволство кај големите љубители на НБА кошарката, поточно, големите фанови на Мајкл Џордан, кои секако ги има во огромен број.Видеото е од натпреварот меѓу Универзитетите на Северна Каролина и на Канзас, од далечната 1981 година. Токму тимот на

Пронајдете не на следниве мрежи: